ЕВРОПЕЙСКИТЕ ИГРИ ЗАВЪРШИХА: БЪЛГАРИЯ ИМА 18 ОТЛИЧИЯ

Автор: 5 GmediA 20:16, 30 юни 2019

България завършва с 18 отличия - три златни, 7 сребърни и 8 бронзови. Това е с осем повече, отколкото преди 4 години на Игрите в Баку, когато българските спортисти спечелиха 10 медала - 1 златен, 4 сребърни и 5 бронзови. Триумф на каратистката Ивет Горанова в дисциплината "кумите" категория до 55 кг. Българката победи Анжелика Терлюга от Украйна с 4:3 точки. Това е трети златен медал за България от европейските игри в Минск. Всички златни титли за страната дойдоха от бойните спортове. Мария Оряшкова спечели титлата в самбото до 80 кг, а Станимира Петрова стана шампионка в бокса. От боксовия турнир в Минск България спечели пълен комплект медали - злато на Станимира Петрова, сребро на Асенов и бронз от Габриела Димитрова.

Сега в Минск по брой медали сме на 11-о място, а в класирането по нации сме приблизително 15-и малко преди да завършат и последните дисциплини на Европейските игри. Преди края на състезанията министър-председателят Бойко Борисов поздрави българските спортисти, които в „последните дни ни накараха да се чувстваме горди с представянето си в Беларус“.