УИЛЯМС ПОЛУЧИ УРОК ПО СПОРТСМЕНСТВО - РАЗМЕСТВАНЕ НА ВЪРХА НА РАНГЛИСТАТА

Автор: 5 GmediA 10:21, 13 август 2019

Считаната за една от най-коравите спортистки в света - Серина Уилямс, не успя да сдържи сълзите си на корта на Rogers Cup в Торонто.

Американската състезателка беше принудена да се откаже на финала срещу канадската тийнейджърка Бианка Андрееску заради контузия.

37-годишната Серина Уилямс е усетила болки в гърба, което наложи да прекрати срещата.

Секунди след това канадката отиде лично на стола при своята съперничка, за да я прегърне и така й предаде един от най-ценните уроци за спортсменство.

Следих цялата ти кариера, ти си иистински звяр. И аз преживях много контузии, искам да ти кажа, че знам какво е”, каза младата тенисистка”.
Двете си размениха още няколко думи, като накрая се прегърнаха.

След отказването на американката, Бианка Андрееску вдигна победоносно трофея на Rogers Cup.
Андрееску стана първата канадка от 1969 година насам, която печели титлата в Торонто. Това е и третият й трофей за годината след успехите в “Индиън Уелс” и на турнира "Чалънджър" в Нюпорт Бийч. Това ще й позволи от понеделник да се изкачи до рекордното за нея 14-о място в ранглистата на СТА ( WTA).

Шампионката от Откритото първенство на Австралия Наоми Осака (Япония) се завърна на върха на класацията за 22-а седмица в кариерата си. Тя има актив от 6 417 точки. Осака измести Ашли Барти (Австралия) от първото място. Барти, която вече е втора с 6 256 точки, заемаше лидерската позиция седем поредни седмици, след като спечели поредни титли на "Ролан Гарос" и в Бирмингам.
Трета е Каролина Плишкова (Чехия) с 6 185 точки.