Вчера се състоя най-многобройният протест срещу правителството. В столицата и в над 10 областни града 21-ят ден на недоволство започна още от обяд. Хиляди блокираха ключови кръстовища в София и в други градове. Исканията на протестиращите остават непроменени – оставка на правителството, оставка лично на премиера Бойко Борисов, оставка на главния прокурор Иван Гешев и провеждане на честни избори.
Премиерът Бойко Борисов призова във Фейсбук "да не се блокират кръстовища, защото така се блокира ежедневието на хората". "Противоотровата на лъжите на "триото" е истината. Хората виждат непрекъснато къде съм. Показваме всеки ден какво работим. Показваме на хората какво е направено и какво ще се направи. С това отговаряме на лъжите и фалшивите новини на хора, които навремето ми се молиха да ми правят кампанията. Нека всеки, който иска, да протестира. Но демократично ли е по този начин да се нарушават нечии чужди права? Редно ли е да се обиждат и да се провокират полицаи? Нека има протести, но да не се затварят кръстовища, да не се пречи на нормалния живот на хората. Догодина има избори. Който ги спечели, ще управлява. Това е демокрацията", каза Борисов.