ПРОТЕСТЪТ МИКСИРА СПРАВЕДЛИВИ ИСКАНИЯ С НЕЧИСТОПЛЪТНИ ПОЛИТИЧЕСКИ ЦЕЛИ, ПРЕСЛЕДВАНИ ОТ МЕГА-КОМПРОМЕТИРАНИ ХОРА

Автор: 5 GmediA 09:17, 8 август 2020
Източник: Колаж 5GmeadiA

Никой досега не даде прости отговори на няколко простички въпроса:

  1. Кой стои пред протестиращите и респективно, кой стои отзад?

Това въобще не е без значение, защото означава отговорност! С други думи, кой носи отговорност за резултатите от протеста?

Ще изброя само някои от политическите формати, участващи в протестите: БСП, Демократична България, Боец, Възраждане, Има такъв народ, партията на Мая Манолова и т.н.

Тук не питам какво целИ този протест, освен че миксира справедливи искания от честни хора (млади и не само млади 🙂 ) и нечистоплътни политически цЕли, преследвани от мега компрометирани, по-малко компрометирани и просто желаещи да се вмъкнат през задния вход в политиката индивиди.

  1. Какво следва, ако протестът "успее" и правителство + Главен прокурор подадат оставки?

И отново - чия ще е отговорността?

  1. Някой чу ли ясни цЕли от многото различни "водещи" протестите?

Щото освен декларативни шаблони, нищо конкретно до момента!

  1. Ако ПП ГЕРБ продължи да е водеща политическа сила и след предсрочните избори, към които "организаторите" и техните финансови благодетели тикат страната, кои от тях ще откажат коалиция?

Как и с кого смятат да участват в следващо управление (няма нормална партия или партиен формат, който да не търси участие във властта! Нормално, само чрез властта може да прокараш идеи, програма и т.н.) и с кого биха се коалирали в следващ парламент?

  1. Кой финансира и подпомага мероприятията?

Спирам с въпросите, въпреки че мога да продължа поне до 50.

И, приятели, моля ви да не се опитвате да вменявате чувство за вина у неподкрепящите протестите!

Защото огромното мнозинство неподкрепящи не е против справедливите искания, които за съжаление се чуват все по-тихо и отстъпват място на крещяни шаблони. Времето, начинът, фОрмата, хОрата с мегафони и качулки на главите в челото на протестите са неприемливи за мен и такива като мен!

И не, инакомислието не е престъпление! Другото е болшевизъм! 

***Коментар на икономиста Мирослав Трифонов във Фейсбук.

Тагнато в: протести

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 79

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Да
40 гласували / 50.63%
Не
38 гласували / 48.1%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.27%