НОВИЯТ ШАМПИОН Е „БАЙЕРН“ МЮНХЕН, ГЕРМАНСКАТА ХЕГЕМОНИЯ Е НЕСЛОМИМА!

Автор: 5 GmediA 10:11, 24 август 2020
Източник: Aljazeera.com

Европа има своя нов Крал в лицето на Байерн Мюнхен! "Баварците" надиграха на финала в Шампионската лига тима на Пари Сен Жермен с минималното 1:0! Това е шеста титла в историята на германския клуб, като по този показател се изравняват с тима на миналогодишния победител – Ливърпул. Те сториха това обаче по знаменит начин - само с победи (11 от 11 при голова разлика 43:8), нещо, което не беше постигано от никой друг, даже и от краля на турнира Реал Мадрид. „Баварците“ записват и требъл, след като са шампиони в Бундеслигата и спечелиха Купата на Германия. Това беше и 21-ва поредна победа на Байерн във всички надпревари.  Освен това от началото на календарната година отборът още не познава вкуса на загубата – 25 успеха в 26 мача, като единствено РД Лайпциг не падна от мюнхенци – 2:2 в Бундеслигата.

Шампионското попадение отбеляза Кингсли Коман в 59-ата минута. Треньорът на Байерн Мюнхен Ханзи Флик не скри радостта си след триумфа.

"Мачът се игра на много висока скорост, а положения имаше и пред двете врати. Ние разполагаме с най-добрия вратар в света и в някои ситуации именно той ни спаси.“

ПСЖ пък пропусна големия си шанс за първи път да спечели Шампионска лига още в дебютното си участие на финал. Това стана най-вече заради пропуските на Неймар и Килиан Мбапе през първото полувреме. Двамата най-скъпи футболисти в света бяха отчаяни от Мануел Нойер.

Неймар се разплака още на терена, а после поздрави победителите с пост в Twitter. В него обаче бразилската звезда отправя посланието си към...Байер Леверкузен. "Загубите са част от спорта. Трудихме се и се борихме до самия край. Благодаря на всеки един от вас за подкрепата. Поздравления за Байер", написа Неймар.

Отговорът на "аспирините" не закъсня. "Благодарим, Неймар! Не разбираме защо ни поздравяваш при положение, че сме в отпуск и играем FIFA, но благодарим".

Тагнато в: Шампионска лига