БЛИЗО 59 000 ПЪРВОКЛАСНИЦИ ЩЕ ПРЕКРАЧАТ УТРЕ УЧИЛИЩНИЯ ПРАГ

Автор: 5 GmediA 12:44, 14 септември 2020

Близо 59 хиляди са първокласниците в България, които утре ще прекрачат за първи път училищния праг. Тази учебна година ще протече в условията на непредвидимост заради ситуацията с коронавируса, но основната цел е обучението да бъде присъствено. Това заяви в Стара Загора министърът на образованието Красимир Вълчев, който присъства на откриването на академичната година в Тракийския университет.

В момента, за голяма част от учениците учебната година стартира присъствено. Има много малки изключения на деца, които поради здравословни причини или притеснения на родителите, ще се обучават от вкъщи.

„Очакваме за 200-300 деца по първоначалната информация родителите им да изберат да останат вкъщи с цел предпазливост. В момента се подават заявленията. Това не значи, че те няма да учат. На тях ще бъдат възлагани задачи. Ще бъде контролирано изпълнението на тези задачи и тези училища, които не предлагат обучение в електронна среда ще могат за децата избрали тази форма да се включат в училищни центрове за дистанционно обучение като компенсаторна мярка, добави министърът. /БГНЕС

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 106

Анкета

ЩЕ ОТИДЕТЕ ЛИ ДА ГЛАСУВАТЕ НА 19 АПРИЛ?
Да
71 гласували / 66.98%
Не
26 гласували / 24.53%
Не съм решил
9 гласували / 8.49%