ЛЮИС ХАМИЛТЪН – МЕЧТАЙТЕ ЗА НЕВЪЗМОЖНОТО

Автор: 5 GmediA 10:46, 16 ноември 2020
Източник: Twitter

След триумф в Гран При на Турция Люис Хамилтън спечели седмата си световна титла във Формула 1. Британецът постигна немислимото до преди няколко години и изравни рекорда на легендата на спорта Михаел Шумахер. Люис не стигна лесно до  победата на пистата „Истанбул Парк“, след като не стартира добре от шеста позиция, имаше проблеми с работата на гумите и престоя 20 обиколки зад Себастиан Фетел. В заключителната част от надпреварата обаче показа защо е голям шампион и без да се нуждае от победа, вдигна седмата си титла с триумф в Истанбул. Три кръга преди края на шампионата Люис е недостижим на върха в класирането с 307 точки, на 110 пред втория Валтери Ботас.

Седемкратният световен шампион също така отправи послание към всички деца по света:

„Не вярвайте на тези, които ви казват че няма да постигнете нищо. Мечтайте за невъзможното. Говорете за съществуването си. Трябва да работите за това което преследвате и никога не трябва да се предавате“.

Серхио Перес, в едно от последните си състезание за отбора на Рейсинг Пойнт, се пребори за прекрасна втора позиция. Мексиканецът бе следван на третата позиция от Шарл Леклер до последната обиколка, но два завоя преди финала младият монегаск блокира гумите си и съотборникът му във Ферари Себастиан Фетел веднага се възползва и му измъкна под носа третото място на подиума. Въпреки грешката с четвъртото си място днес Шарл помогна за изненадващо силното представяне на Скудерия.

На пета позиция финишира приключи испанският пилот на Макларън Карлос Сайнс-младши. Макс Верстапен допълни челната шестица, след най-слабото си състезание тази година. Канадецът Ланс Строл, който потегли от полпозишън след феноменално представяне в квалификацията остана едва девети. Съотборникът на новият седемкратен шампион в Мерцедес Валтери Ботас завърши на разочароващата 14-а позиция и дори не успя да добави точки към актива си.

В класирането при пилотите води Хамилтън с 307 точки, пред Ботас със 197 и Верстапен със 170. Със 100 точки четвърти е Серхио Перес. При конструкторите шампионите от Мерцедес са лидери с 504 точки, пред Ред Бул с 240 и Рейсинг Пойнт със 154.

Тагнато в: Люис Хамилтън