ЗДРАВНИЯТ МИНИСТЪР: РАЗХЛАБВАНЕ НА МЕРКИТЕ В НОВОГОДИШНАТА НОЩ ЗА ЕДНА ЧАСТ ОТ БЪЛГАРИТЕ Е НЕКОРЕКТНО

Автор: 5 GmediA 10:15, 30 декември 2020
Източник: БГНЕС

„Министерството на здравеопазването изпрати официалното си становище до Министерството на туризма, във връзка с писмото, което получихме по-рано от вицепремиера и министър на туризма г-жа Марияна Николова.

В него г-жа Николова настоятелно моли ресторантите в хотелите да работят в новогодишната нощ, по изключение до 00:30 ч. на 01.01.2021 г.

В конкретния случай аспектите, в които може да се разгледа тази молба, са два:

-Формален  и

-Морален

Формалният - в сила е заповед от 18-ти декември, която регламентира работното време на ресторантите на територията на местата за настаняване. Не виждам основание тази заповед да бъде редактирана.

Моралният аспект е по-сложен.  Голяма част от българските граждани ще прекарат новогодишната нощ по домовете си, спазвайки мерките коректно и съвестно.

Да искаме разхлабване на мерките за друга част от българите, които така или иначе попадат в изключенията на заповедта от 18-ти декември, намирам за некоректно към мнозинството от сънародниците ни.

С последните думи споделям своето лично мнение“.

 

Това написа във Фейсбук здравният министър проф. Костадин Ангелов.

Последни новини

Общо гласували: 89

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Да
44 гласували / 49.44%
Не
44 гласували / 49.44%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.12%