МЪЖ ОТ ВАРНА Е ОСЪДЕН НА 6 МЕСЕЦА ПРОБАЦИЯ ЗА НАРУШАВАНЕ НА НАЛОЖЕНА КАРАНТИНА

Автор: 5 GmediA 11:41, 2 март 2021

Районен съд – Варна одобри внесено за разглеждане споразумение от прокуратурата и осъди 38-годишен мъж за нарушаване правила и мерки, издадени против разпространяването и появяването на заразна болест по хората. Това съобщиха от пресцентъра на Районен съд - Варна. На подсъдимия бе наложено наказание „Пробация“, като за срок от 6 месеца той подлежи два пъти седмично на задължителна регистрация по настоящ адрес и следва да провежда периодични срещи с пробационен служител.

За времето от 2 до 15 юни миналата година подсъдимият бил поставен под задължителна 14-дневна карантина, на основание предписание, издадено от РЗИ - Варна. Той не трябвало да напуска посочения от него адрес на пребиваване в град Варна, но на 6 юни 2020 г. нарушил тази мярка и излязъл, като деянието е извършено по време на епидемия и извънредна епидемична обстановка, свързана с разпространението на COVID-19 и съществуващата непосредствена опасност за живота и здравето на гражданите.

Одобреното от съда споразумение е окончателно и влиза в сила веднага.

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 90

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Не
45 гласували / 50%
Да
44 гласували / 48.89%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.11%