МОБИЛНИ ЕКИПИ ЩЕ ВАКСИНИРАТ СОФИЯНЦИ ПРЕЗ УИКЕНДА

Автор: 5 GmediA 08:52, 28 май 2021
Източник: Дойче веле

Мобилни екипи за ваксинация започват работа в София.

Те ще са разположени на входа на Борисовата градина, откъм Орлов мост, на бул."Възкресение" в "Красна поляна" и на един от входовете на Южния парк, откъм булевард "Гоце Делчев".

Работното им време е от 09.00 до 16.00 часа през уикенда.

Ваксините ще са на "Пфайзер", "Модерна" и "Янсен", която е еднодозова, съобщи БНТ.

Ако изберат нея - на място хората ще могат да получат ваксинационния си сертификат.

Създадена е и организация за пренасочване при поставяне на ваксина, която е в две дози.

"При поставяне на първата доза всеки ще бъде информиран на коя дата и къде би могъл да получи своята втора доза на ваксината, ще получи и картонче с информация", заяви заместник-кметът на Столична община Дончо Барбалов.

По думите му при интерес работното време може да се удължи, не е необходимо предварително записване.

"На всеки пункт ще разполагаме с лекар и медицинска сестра, планираме да има достатъчно ваксини от всеки вид, ще реагираме при недостиг, очакваме засилен интерес", каза още Дончо Барбалов.

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 90

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Не
45 гласували / 50%
Да
44 гласували / 48.89%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.11%