ТРИСТРАНКАТА ОДОБРИ УДЪЛЖАВАНЕ НА МЯРКАТА 60/40 С ОЩЕ ДВА МЕСЕЦА 

Автор: 5 GmediA 13:32, 28 юни 2021
Източник: bulmar

Националния съвет за тристранно сътрудничество одобри удължаването на мярката „60/40“ с още два месеца.

В срещата, освен министрите, участваха и работодатели и синдикати, предаде бТВ.

Предложението на Министерския съвет е мярката да се удължи през юни и юли, като министрите предлагат да се отпуснат още 120 млн. лв. – по 60 млн. съответно за двата месеца.

Предложението се прави със следното разграничение – бизнесите, които отчитат спад 30 на 100, да бъдат компенсирани с 50% от осигурителния доход, а тези, които отчитат спад 40 на 100 – да бъдат компенсирани с 60%.

„Подкрепата за бизнеса е наложително да продължи и след май чрез изплащане на средства на работодатели от засегнатите сектори и икономическите дейности, за да запазят заетостта на работниците и служителите си“, посочи социалният министър Гълъб Донев.

Мярката е модифицирана версия на това, което беше прието през 2020 г. Съответно всички процедури по одобрение на работодателите, които са кандидатствали по старата мярка до 15 юни, ще бъдат изпълнени по досегашния ред на постановлението, добави Донев.

Против се изказа от КТ „Подкрепа“ с въпроса защо са изключени някои бизнеси, като например минният сектор.

Тагнато в: мярка 60/40

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 90

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Не
45 гласували / 50%
Да
44 гласували / 48.89%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.11%