Над 700 аптеки в страната затварят врати утре в цяла България. Затварянето е в знак на протест, чрез който от Национална аптечна камара настояват за национална лекарствена политика, а "не хаос и прокарване на корпоративни интереси" в сферата на здравеопазването. Те настояват за бързо разрешаване на проблема със системата за верификацията на лекарствата.
Настоява се и за създаване на реални финансови инструменти, чрез които аптеките да могат да въведат всички тези системи, тъй като е непосилно да бъдат въведени за тяхна сметка и без възможност да калкулират тези разходи в цената на услугата.