"ЗАТВОРЕНО" ЩЕ ПИШЕ НА 700 АПТЕКИ УТРЕ. ФАРМАЦЕВТИТЕ НА ПРОТЕСТ

Автор: 5Gmedia , 17:13, 19 февруари 2019

Над 700 аптеки в страната затварят врати утре в цяла България. Затварянето е в знак на протест, чрез който от Национална аптечна камара настояват за национална лекарствена политика, а "не хаос и прокарване на корпоративни интереси" в сферата на здравеопазването. Те настояват за бързо разрешаване на проблема със системата за верификацията на лекарствата.

Настоява се и за създаване на реални финансови инструменти, чрез които аптеките да могат да въведат всички тези системи, тъй като е непосилно да бъдат въведени за тяхна сметка и без възможност да калкулират тези разходи в цената на услугата.

 

 

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 83

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Да
43 гласували / 51.81%
Не
39 гласували / 46.99%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.2%