Франция се готви за подмяна на понятията „майка“ и „баща“ в училищните документи с названията „родител 1“ и „родител 2“. Решението предизвика бурни реакции сред французите. В специално интервю за 5Gmedia дългогодишният журналист в редица френски медии Николай Томов ни разкрива какво се случва в държавата и как се стигна до подобен казус?
Защо трябва да отпаднат названията "майка" и "баща" от официалните документи? Вие съгласен ли сте с това решение?
Авторката на този текст, Валери Пети, депутат в правителството на Макрон и гласувалите текста в парламента на първото четене пледират, че заместването на названието майка и баща в официалните училищни документи с родител 1 и родител 2 е « VOCATION « - призвание, мисия, предразположение….Според мен дебатите за този закон в разгара на социалното недоволство на жълтите жилетки са от една страна за отклоняване на вниманието на обществото от кризата, а от друга - продължение на линията на подмяна на ценностната система на населението, не само във Франция.
Как французите приемат решението за названията - родител 1 и родител 2?
Мнозинството французи са против тази глупост, но те бяха и против европейската конституция през 2005г., и против еднополовите браковете, но както на все повече хора става ясно, брюкселските бюрократи и бездетни лидери решават от името на 28-те членки на ЕС кое е за добро и кое за лошо.
Равнопоставени ли са родителите във Франция? Защо се налага смяната на названията майка и бащата?
Родителите са равнопоставени и във Франция, както и навсякъде. Неразбираеми са обясненията на добре платените политически коректни журналисти, педагози, педиатри, психолози, социолози и т.н. ПРОГРЕСИСТИ, които ако продължава така, ще докарат на власт националистите…!