Столичната Общинска избирателна комисия обяви решението си от проведения в неделя балотаж на местните избори. Новият кмет на София е Васил Терзиев, издигнат от местна коалиция "Продължаваме промяната - Демократична България" (Спаси София). Той получава 175 044 действителни гласа.
При 100% обработени секционни протоколи новият кмет на София е Васил Терзиев, издигнат от местна коалиция "Продължаваме промяната - Демократична България" (Спаси София), сочат данните и на Централната избирателна комисия. Той получава 48,20 на сто от гласовете на избирателите, а кандидатът на местна коалиция "БСП за България" Ваня Григорова – 46,89%.