Излизайки от касов център, двама служители на охранителна фирма са нападнати от три неизвестни към момента лица, като единият от охранителите е прострелян в областта на слабините. Това съобщиха от Областната дирекция на вътрешните работи в Благоевград (ОДМВР – Благоевград). Инцидентът е станал на площад „Македония“ в града.
В грабежа са участвали трима души.
При стрелбата е ранен един от охранителите. Той е на 52 години, бил прострелян в областта на таза и е с голяма кръвозагуба. Намира се в реанимацията на благоевградската болница с опасност за живота.
Към момента не е ясно каква сума пари е открадната, нито какво е състоянието на пострадалия. Неофициално БНТ съобщава за "три торби с пари".