УРСУЛА ФОН ДЕР ЛАЙЕН: СТРАНИТЕ ОТ ИЗТОЧНА ЕВРОПА НЕ ТРЯБВА ДА БЪДАТ ПРИТИСКАНИ

Автор: 5 GmediA 08:37, 19 юли 2019

Новоизбраният председател на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен предупреди, че страните от Източна Европа не трябва да бъдат притискани, предаде БНР.

"В Централна и Източна Европа мнозина имат усещането, че не са изцяло приети", заяви тя в интервю, цитирано от германския вестник "Зюддойче цайтунг".

Фон дер Лайен намекна също, че Италия е възможно да получи отстъпки по отношение на бюджета си, заявявайки, че европейските правила са гъвкави, и това може да се използва за насърчаване на инвестициите.

Новоизбраният председател на ЕК призова и към солидарност със страните, които се сблъскват с мигрантски потоци.

В интервю, публикувано във в. "Паис", Фон дер Лайен подчерта, че Италия иска да реформира системата за даване на убежище, предвидена в споразумението от Дъблин.

Последни новини

Общо гласували: 487

Анкета

БИХТЕ ЛИ ГЛАСУВАЛИ ЗА РУМЕН РАДЕВ, АКО СЕ ЯВИ НА ПРЕДСТОЯЩИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ?
Не
352 гласували / 72.28%
Да
127 гласували / 26.08%
Не гласувам
8 гласували / 1.64%