Министър-председателят Димитър Главчев проведе разговор с министъра на младежта и спорта Георги Глушков. Тема на разговора бяха неизплатените премии на щангистите и треньорите за медалите от олимпиадата в Париж. Премиерът Главчев изиска решение в спешен порядък от министър Глушков.
Българските щангисти, които спечелиха два медала на Олимпийските игри в Париж - златен и бронзов, са без финансиране от началото на годината, макар че ръководството на централата бе сменено и на президентския пост застана Антон Коджабашев. Заради големи дългове, Федерацията по вдигане на тежести е подала документи в съда за обявяване на несъстоятелност.