ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, КНСБ: НАЙ-ГОЛЕМИЯТ РАЗХОД, КОЙТО СЕ УВЕЛИЧАВА, НЕ СА ЗАПЛАТИТЕ, А КАПИТАЛОВИТЕ РАЗХОДИ

Автор: 5 GmediA 14:08, 15 декември 2024
Източник: Нова ТВ

„Някои сектори само получават сериозни увеличения. За всички останали, които получават пари от бюджета, се предлага хоризонтална политика по дълговете от 10%. Което е добре, но няма да ги направи супер щастливи. Да припомня, че само през последния месец имаше редица протести от различни агенции и структури. Ако помните преди месец хората, които дефакто наблюдават и контролират АЕЦ „Козлодуй“ получават по 1500-1600 лева. Не знам с 10% дали ще бъдат много щастливи, но със сигурност ще бъдат по-добре от колкото нищо“.

Това коментира пред Нова ТВ президентът на КСНБ Пламен Димитров.

„Нека не прехвърляме от болната глава на здравата проблема. Това, което се си надробили същите политици, в момента да си го решат как и защо на едни ще има 50-70% увеличение, а на други няма да има. Дали е справедливо - не знам, аз съм последният, който ще каже да намалят заплатата на някого", коментира Димитров.

По думите му най-големият разход, който се увеличава, не са заплатите, а капиталовите разходи.

„Капиталовите разходи, при очаквано изпълнение под 7 милиарда за тази година, за догодина стават 14. Казвано на разбираем език - от тези 20 милиарда повече, една трета е разход на капиталовите разходи“, поясни той.

Последни новини

Общо гласували: 45

Анкета

ЩЕ УСПЕЕ ЛИ ОБЩЕСТВОТО ДА РАЗБЕРЕ ИСТИНАТА ЗА "ПЕТРОХАН"?
Не, всичко ще се "замете под килима"
34 гласували / 75.56%
Да, институциите си вършат работата
7 гласували / 15.56%
Надявам се, че да
4 гласували / 8.89%