КРУМ Е ПЪРВОТО БЕБЕ НА БЪЛГАРИЯ ЗА 2025 ГОДИНА 

Автор: 5 GmediA 10:16, 2 януари 2025
Източник: БНТ

Малкият Крум е първото бебе на България за 2025 година. Той е роден в 00:01 часа в новогодишната нощ и тежи малко над 2,3 килограма.

Новороденият Крум е подранил и избързал да се роди по-рано, в 35 гестационна седмица. Терминът на майката е бил за по-късно - за 4 февруари. Името му било избрано отдавна – момченцето е кръстено на член на фамилията.

"Всичко стана неочаквано. За мен е голяма радост, че се появи вече на бял свят, да си го гушна, да го усетя. Нищо, че е подранил. Екипът от "Шейново" ще се справят с него. Благодарна съм на целия екип, който беше до мен във вечерта", разказа щастливата майка на Крум Станислава Борисова.

Името му било отдавна. Момченцето е кръстено на член на фамилията - на девера на Станислава.

"Крум се е родил по нормален начин. Тежи 2,3 килограма и е дълъг 47 сантиметра. Малко по-рано, отколкото трябва се роди, но той се справя много добре" обясни д-р Зорница Малинова от столичната болница “Шейново”.

От началото на 2025 година в Шейново са проплакали две бебчета -Крум и още едно.

"Другото е родено тази сутрин в 4:30 часа в 31 гестационна седмица. Той също е в кувьоз, малко повече време ще му бъде нужно. Бори се много и се справя много добре", каза д-р Малинова.

През миналата година в "Шейново" са родени 2170 деца. В сравнение с предходната година ражданията са били малко повече. Около 10% е броят на недоносените.

Тагнато в: първото бебе

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 179

Анкета

ЩЕ ИМА ЛИ РЕДОВНО ПРАВИТЕЛСТВО СЛЕД ПОСЛЕДНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ?
Не
112 гласували / 62.57%
Надявам се, че ще има.
56 гласували / 31.28%
Да
10 гласували / 5.59%