ПЪТЯТ НА БИВШАТА ПЪРВА ДАМА НА ХОНДУРАС – ОТ ЛУКСА ДО ЗАТВОРА

Автор: 5 GmediA 11:19, 31 август 2019

Бившата първа дама на Хондурас, Роза Елена Бонила де Лобо, е присвоила около 770 000 щатски долара публични средства, които е насочила към личната си банкова сметка. Това е станало в периода между 2010 и 2014 година, когато съпругът й беше президент. Част от тези пари са били  предназначени за социални програми за деца в неравностойно положение.

Върховният съд на Хондурас миналата седмица я призна за виновна по три обвинения за присвояване и осем за измамата. Роза де Лобо ще трябва да изтърпи присъда от до 87 години  затвор.

Източник: OCCRP

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 79

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Да
40 гласували / 50.63%
Не
38 гласували / 48.1%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.27%