ЗАТВОРИХА ПЪТИЩАТА ДО ВИТОША ЗАРАДИ СИЛНИЯ ВЯТЪР

Автор: 5 GmediA 13:01, 4 януари 2026
Източник: БГНЕС архив

Столичната община затваря временно двата основни пътя към Витоша в направления "Алеко" и "Златните мостове". Целта е да се гарантира безопасността на гражданите.

Решението е превантивна мярка, предприета поради реална опасност за сигурността на движението и пребиваването в планината вследствие на изключително силни пориви на вятъра.

СО призовава туристите за изключително високо внимание, да не предприемат пътувания към Витоша и да се съобразяват стриктно с въведените ограничения и указанията на компетентните органи.

Общината призовава и гражданите в града да бъдат особено внимателни, да избягват преминаване и престой в близост до дървета и паркове, строителни обекти и скелета, сгради с нестабилни елементи, електропроводи и съоръжения.

С цел безопасното прибиране на туристите, които вече се намират в планината, следобед ще се изпълнят следните курсове на градския транспорт:

- Линия 66 (от "Алеко"): 16:00 ч., 16:30 ч., 17:00 ч.

- Линия 61 (от "Златните мостове"): 16:00 ч., 16:30 ч., 17:00 ч., 17:30 ч., 18:00 ч., 18:30 ч.

Линия 63 ще се движи без прекъсване през целия ден, но със скъсен маршрут и няма да обслужва участъка от "Бояна" до "Златните мостове".

По информация от хижарите на Витоша към момента няма голям брой туристи. Условията остават тежки - вятърът е ураганен и на пориви. На територията на планината се намират приблизително около 50 автомобила с туристи общо в двете направления - "Алеко" и "Златните мостове".

Столичната община следи обстановката в реално време и се предприемат всички необходими действия за гарантиране на безопасността на хората.

Припомняме, че вчера дърво падна върху кола на ул. "Беловодски път" в района на Витоша и уби 31-годишна жена.

Последни новини

Общо гласували: 54

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Не
31 гласували / 57.41%
Да
22 гласували / 40.74%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.85%