Иран е направил ново предложение към Съединените щати за отваряне на Ормузкия проток и прекратяване на войната, съобщава „Аксиос“. По данни на източници на медията, идеята е преговорите по ядрената програма да бъдат отложени за по-късен етап. Предложението е било предадено чрез посредници от Пакистан.
Иранският външен министър Абас Арагчи пристигна в Санкт Петербург, където се очаква да се срещне с руския президент Владимир Путин. Ден по-рано той отново бе в Исламабад за разговори с пакистанските посредници в мирните преговори със Съединените щати. Това бе второто му посещение през уикенда, след като американският президент Доналд Тръмп отмени планираното пътуване на своите специални пратеници и сложи край на надеждите за преки преговори.
Тръмп каза, че ако иранците искат да водят преговори, винаги могат да се свържат.