СОНЯ КОЛТУКЛИЕВА: ДЕЦАТА И ВНУЦИТЕ НА КОМУНИСТИЧЕСКИТЕ ВЕЛИЧИЯ ПАК УПРАВЛЯВАТ БЪЛГАРИЯ

Автор: Соня Колтуклиева 08:25, 14 май 2026
Константин Проданов казва: “беше добре, когато хлябът беше 6 стотинки”.
Той е роден през 1977 година. Откога са му тези спомени?
Или по-точно откъде? Константин е син на Васил Проданов, дългогодишен съветник на втория човек в държавата след Тодор Живков - Милко Балев.
Цените за партийния елит бяха различни от цените в магазините за обикновените българи. Децата на номенклатурата познаваха стола на ЦК, магазините на ЦК, станциите на ЦК по морето и в планината, жилищата на ЦК, кабинетите на бащите си в ЦК …
“Ние пак сме тук!”- както се казваше в първия брой на вестник “Дума”. Децата и внуците на комунистическите величия пак управляват България.
П.П. “Дневник”, 31.10.2025 г.:” Проданов е бил дългогодишен директор на Института по философия към БАН и преподавател в УНСС, се посочва в официалното му представяне, в което обаче е спестено, че близо 10 години (от 1979 до 1988 г.) е бил агент на Държавна сигурност.”
 
Соня Колтуклиева
 
 
Татяна Ангелова: Не помня кога е бил 6ст, а цели 70 години лазя по тази земя!
 
Panajot Panajotov: Навремето Богопомазаните партийни величия никога не са си купували хляб защото получаваха всичко безплатно - екологични храни, всички битови удобства и т.н. С две думи абсолютно всичко...
 
Йовка Господинова: Ами аз съм родена 67 и си спомням че, бял хляб беше 0.36,'а Добруджа 0.28 и спомените ми са от 77, ама и заплатите бяха около 120 лева

Николай Цветков: Шест стотинки е била филийката. Откъде Радев ги намери тези умници. А този тича пред вятъра.

Galina Naydenova: Този наглец със слънцезащитният крем, епилациите и ондулациите, ми става ужасно неприятен! Нагъл и арогантен до нетърпимост!

Диана Цонева: Когато никога не си влизал в магазин, започваш да си измисляш цени и...стигаш до глупости.

Maria Tuevska: Това са цени вероятно за висш ешалон, които той помни. Те получаваха храна от определени места. Иначе е връстник на сина ми, но аз пък си спомням купони, липса на стоки веднага след 89-та и опашки за мляко през нощта, на които съм чакала, за да купя. Даже не се замислят когато говорят.

Надя Събева: И отрочетата им свободно се развяваха в капиталистическите държави от Запада. А, ние можехме да ходим в държави само от Източният блок. В стола на ЦК, обяда 2лв.първо,второ,трето.

Пламен Николов: Ахаааа, ясно! Нов червен запъртък. Болшевишко говно. Ай на бас, че е и от ЦСКА, щом е пигмей в кохортата на гнома Милко Балев!

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 83

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Да
43 гласували / 51.81%
Не
39 гласували / 46.99%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.2%