"ЕСПАНЬОЛ" ОТСТРЕЛЯХА "ОРЛИТЕ" С 0:1 НАСРЕД РАЗГРАД

Автор: 5 GmediA 10:37, 25 октомври 2019

Отборът на Лудогорец инкасира първа загуба в Лига Европа. Българският шампион допусна поражение от испанския Еспаньол с 0:1 на „Лудогорец арена” в Разград. Възпитаниците на старши треньора Станислав Генчев бяха далеч от формата, показана в първите две срещи от груповата фаза на турнира срещу ЦСКА Москва и Ференцварош и логично този път отстъпиха на своя противник. Поражението свали "орлите" от първата позиция в група "Н" за сметка на "папагалчетата" от Барселона. Добрите шансове за продължаване в следващия етап от турнира обаче остават.

Единствения гол в мача бе дело на Виктор Кампусано в началото на срещата след груба грешка в отбраната на домакините. Тимът на Еспаньол доигра срещата с човек по-малко, след като две минути преди края капитанът Хави Лопес получи втори жълт картон.

Треньорът на "Лудогорец" Станислав Генчев и част от футболистите на отбора изразиха разочарованието си от загубата срещу "Еспаньол". Поражението беше първо за тима от Разград в Лига Европа, но в клуба запазват увереност преди последните три мача в групата.

"Разочаровани сме от загубата, тъй като всички бяхме настроени да постигнем победа и да изиграем добър мач. По-важното е да се поучим от грешките си.", каза Генчев след мача.

Загубата спря впечатляващата серия на "Лудогорец", който беше непобеден в 21 поредни срещи. Според Генчев в тима са очаквали голямо предизвикателство от "Еспаньол", като треньорът обеща отборът му да покаже променен облик в следващите мачове.

На 7 ноември двата тима отново се изправят един срещу друг, но в Барселона.