Вицепремиерът Томислав Дончев коментира sms-кореспонденцията между Васил Божков и Владислав Горанов така: той самият давал непрекъснато "ценни указания" на администрацията, която му е подчинена. Това било нормална комуникация.
...Да, обаче НЕнормална комуникация е когато за това се отчиташ на един олигарх, гангстер от криминалния преход и хазартен бос, който получава разрешителни за бизнеса си от подчинената ти комисия.
Васил Божков: Няма връзка със девойката
Vladi Goranov: Ще има в 12 я видях и получи ценни указания. В 12:30 се разделихме
Васил Божков: Ок.Блаагодаря
Vladi Goranov: Като се върнеш от ските правим веднага срещата
Васил Божков: Ок.Благодаря
Васил Божков: Комисията ни съботира.Ти ли си казал или шефа й го прави на своя глава?
Vladi Goranov: Комисията е спряла да прави каквото и да било до като не приключи имспекцията
Васил Божков: Това пречи на рутинната работа и няма нищо общо с проверките. Нали го говорихме
Vladi Goranov: Ще говоря с Сашо да не смесва нещата
Васил Божков: Ок.Благодаря
N.B. Никой не отрича автентичността на смс-кореспонденцията между Васил Божков и Владислав Горанов. Само се опитват да я неглижират.