С 22% ПОСКЪПВА ПАРНО В СОФИЯ ОТ 1 ЮЛИ?!

Автор: 5 GmediA 15:31, 3 юни 2020
Източник: БНТ

По-високи цени на парното от 1 юли предвижда Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР). Най-голямо увеличение се планира за София - с 22 процента, съобщи БНР.

Повишение с 15 до 18 на сто се предлага за Бургас, Враца и Разград.

За Велико Търново се предвижда поскъпване на парното с 9 процента, за Варна - с 8, а за Плевен - с 3 на сто.

Поевтиняване с 2 процента при тецовете на газ е предвидено само за Пловдив.

Предложенията за нови цени на парното са формирани на базата на изготвени от регулатора прогнозни цени на природния газ и се предвижда да важат до 1 юли следващата година.

Тагнато в: КЕВР , Парно

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 90

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Не
45 гласували / 50%
Да
44 гласували / 48.89%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.11%