На 6 юни около 10.25 ч. на централния столичен бул. „М. Д. Скобелев“ 18-годишният Борис Т. стрелял три пъти с пистолет. Според прокуратурата деянието му се отличава с изключителна дързост, тъй като е извършено в централната част на София, в светлата част на денонощието, в присъствието на множество лица.
Борис Т. е привлечен към наказателна отговорност за хулиганство и е задържан за 72 часа.
Предстои утре Софийската районна прокуратура да внесе искане в съда за вземане мярка за неотклонение "Задържане под стража".