Върви жестока кампания във Фейсбук по дискредитиране на полицията. Организаторите на протестите намират в това логичен пробив за удари към властта.
Не ги интересува нищо, свързано с държавността, институциите, начина, по който изобщо функционира една държава. Всичко е нужно да се събори СЕГА и ВЕДНАГА. За целите и кожата на един олигарх.
Разгръщат се свръхелементарни манипулации на тълпата, тролове, кампании. Виждат се фалшиви снимки на насилие. Налива се бяс и се придобива враждебност. Но има нещо страшно перверзно в това главният метежник да свиква за назидание ръководителите на силите на реда, да изисква от тях разрешаване на ситуация, която той активно подклажда!
Фарс.
И глупостта се скъсва да ръкопляска. Приветства изгрева на новата политическа марионетка. Тъп и бос назидателен нарцис, но още новичък, или пък новичок, кой знае...
*** Коментар на журналистката Калина Андролова