ЦСКА ОТСТРАНИ БЪЛГАРСКИЯ КОШМАР БАТЕ БОРИСОВ, ЛОКО ПЛОВДИВ СЕ ПРЕКЛОНИ ПРЕД ТОТНЪМ

Автор: 5 GmediA 07:55, 18 септември 2020

ЦСКА продължава похода си в европейските клубни турнири. "Армейците" развалиха прокобата наречена "БАТЕ Борисов", след като отстраниха кошмара на Левски и Литекс от квалификациите за Лига Европа. Селекцията на Стамен Белчев изигра добър мач, дочака своите моменти и подчини беларуския вицешампион с 2:0.

Скандален немски рефер посече Локо Пловдив срещу Тотнъм. Насред Лаута смърфовете бяха на крачка да сразят именитите лондочани, но Фортуна и съдията отредиха да загубят с 1:2. В средата на второто полувреме "черно-белите" откриха резултата чрез резервата Георги Минчев. Малко след това дойде и най-скандалният момент в мача, след като главният съдия Харм Осмерс отсъди дузпа за "шпорите" за игра с ръка на Диниш Алмейда и изгони бранителя на "смърфовете". Германският рефер не видя преди това нарушение на Хари Кейн срещу Мартин Луков. Веднага след това арбитърът показа и втори жълт картон на Бирсент Карагарен, оставяйки домакините с девет души. Нападателят на лондончани възстанови равенството. Минути след изравнителното попадение резервата Танги Ндомбеле реализира и второ попадение за Тотнъм.

ЦСКА стартира европейската битка със сериозно самочувствие и само за три минути на терена вече бе демонстрирал своята мощ в атака. Това се случи след добре изпълнено заучено положение при фаул, което с малко повече късмет можеше да бъде засечено с глава от Антов, Юга или Рафаел.

Първото попадение в срещата реализира звездата Али Соу, който минута преди почивката се оказа най-съобразителен и сътвори голова добавка след мощен шут на Йомов, спасен с мъка от Шербитски. Герой за ЦСКА определено беше и бразилският вратар Густаво Бусато, който във втори пореден европейски мач се наложи да спасява дузпа. Този път той действа непоколебимо срещу Милич в 33-ата минута. БАТЕ може да съжалява, че не докара двубоя до различен развой, след като на два пъти удари напречната греда. С няколко пропуска блесна и опитният Скавиш. В 95-ата Греъм Кери се разписа на празна врата, след като съперниковия вратар се бе включил в последната атаката на "жълтите".