Кандидатът на „Продължаваме Промяната - Демократична България (Спаси София)” Васил Терзиев и Ваня Григорова от Местна коалиция „БСП за България” отиват на балотаж в София. Това показват данните на ЦИК при обработени 100% от протоколите.
За Терзиев са гласували 119 121 души, с което той събира 31.80% от подкрепата на гласоподавателите. Зад номинацията на Григорова са застанали 80 875 избиратели, или 21.59% от отишлите до урните.
На трето място е Антон Хекимян, издигнат от ГЕРБ-СДС, със 17,83%. За него своя глас са дали 66 792 избиратели.
За Деян Николов от "Възраждане" са гласували 7,76% от избирателите в столицата или 29 052 души.
Вили Лилков, издигнат от местната коалиция КОД печели 5,69% от вота в столицата. Той взима подкрепата на 21 326 души.
Ивайло Вълчев от "Има такъв народ" е събрал 3,17%, а Радостин Василев - 2,52%.
Вторият тур на изборите за кмет ще се проведе в неделя – 5 ноември.