„Искам да отправя големи благодарности към всеки един човек, който ми гласува доверие. Към всеки един човек, който излезе – и преди седмица, и вчера, за да подкрепи идеята за промяна в нашия град. Промяна на начина, по който се управлява. Благодаря на щаба и на хората, които месеци наред работиха, за да успеем да направим една позитивна кампания, да бъдем четири месеца на терен и да запознаем хората с нашите идеи и как могат да се реализират”. Това каза на брифинг избраният за кмет на София от "ПП-ДБ (Спаси София)“ Васил Терзиев.
Той припомни част от обещанията, които партията е давала назад във времето. „Изпълнихме обещанието си и спечелихме кметското място в София. Обещахме да получим убедително представителство и сред районните кметове и го изпълнихме. Имаме 19 кметове на райони в София. Казахме, че ще се борим за стабилно представителство и в Общинския съвет. Дори с всички активни мероприятия срещу нас, броят на общинските ни съветници е колкото този на втория и третия взети заедно. Трите неща, които обещахме ги постигнахме. Сега предстои по-трудното нещо - да докажем, че освен да печелим избори, можем и да управляваме достойно и прозрачно”, подчерта Терзиев.
"Без малки хора и хора втора ръка. Вярваме в хората с големи мечти. София да бъде градът на хората с големи мечти и градът да им дава възможност да ги реализират, тове е за което ние ще се борим. Има много работа, няма да ни е лесно. Ще се водим от няколко принципа - публичният интерес да бъде над всичко, да въвличаме гражданите и бизнеса в решенията, да има активна комуникация с по-голяма честота, за да всеки гражданин знае какво се случва", уточни новият кмет на София.
"Промяната е бавна, но от днес е необратим процес. Няма кмет, който да разчита от днес нататък на феодална зависимост. Няма кътче в България, което оттук нататък да бъде гарантирано. Благодаря на целия отбор", заяви Кирил Петков, съпредседател на "Продължаваме промяната".
Кирил Петков благодари на момиче от щаба на ПП-ДБ, прието в болница от изтощение.
"Случи се политическо земетресение в България. След 18 години столицата ще се управлява по нов, прозрачен, честен, мотивиран и амбициозен начин. Това е разгромна победа над досегашния модел. Гражданите на София възложиха на нашето обединение огромната отговорност да променим София през следващите 4 години. Нямаме намерение да делим София", заяви Борис Бонев от "Спаси София".