ЛЪВИЦИТЕ НА ЧЕТВЪРТФИНАЛ СРЕЩУ СЪРБИЯ

Автор: 5 GmediA 12:47, 2 септември 2019
Източник: BGvolleyball.com

Женският национален отбор на България се класира на четвъртфинал на европейското първенство, което се провежда в четири държави. Момичетата на Иван Петков надиграха категорично Азербайджан с 3:0 (25:12, 25:16, 25:23) в осминафинален двубой, изигран в Будапеща (Унгария).

Българските националки постигнаха огромен успех, като това е най-доброто им класиране от 10 години насам. През 2009 г. отборът се класира на осмо място.

В първите два гейма доминацията бе изцяло на родните представит. Третата част бе доста оспорвана, но в ключовите моменти "лъвиците" се откъснаха и затвориха чисто мача. Най-резултатна бе Нася Димитрова с 14 точки (3 аса, 3 блокади), 12 точки добави Гергана Димитрова (1 ас, 2 блокади). Капитанът Елица Василева приключи с 11 точки. За съперничките им Полина Рахимова завърши с 12 точки (3 аса, 2 блокади).

Едно голямо браво на момичетата! Поздравявам всички състезателки за победата над Азербайджан. Играха добре, спазиха всички тактически указания. Бяхме по-добрият тим и закономерно записахме тази победа. Всички бяхме пределно мотивирани, много концентрирани и много ентусиазирани. Момичетата показаха, че са един страхотен колектив“ каза Иван Петров.

"На 1/4-финалите срещаме Сърбия. Трудно ще е, очаква ни един от най-класните съперници. Но ние също имаме своите мечти" допълни националния треньор.

Отборите на България и Сърбия откриват четвъртфиналните битки на европейското първенство. На 4 септември "Лъвиците" и "плавите" се изправят едни срещу други в 17:00 ч. б.в. в зала "Ататюрк" в турската столица Анкара. Сръбкините се класираха на четвъртфинала надигравайки категорично Румъния с 3:0 (25:20, 25:17, 25:23) в мач от 1/8-финалната фаза.