Надя Недялкова, Фейсбук:
Въпрос: Защо София не трябва да е домакин на Евровизия 2027
Отговор: Заради името на залата!!!
Намирам се в Баден-Вюртенберг. Вчерашното издание на местен немски ежедневник си позволи да публикува статия под заглавие Юровижън сонг контест в бедната България. Потресох се от това заглавие да ни определят като бедна държава, при условие, че всички общини в тази провинция имат дългове, режат все повече социални разходи, а цели сгради на Бош стоят празни заради съкращения на работни места и освобождаване на персонала. В статията се изразява искрено съмнение, че можем изобщо да организираме подобно събитие. Немците още не могат да си избършат срама от предпоследното място на Евровизия. За едно нещо обаче са прави – в тази статия се споменава, че конкурса Евровизия през следващата година ще се проведе в зала Арена 8888, кръстена на платформа за залагания. Бедна държава, чийто основни спонсори на спортни и културни събития са фирми от хазартния бизнес не ми звучи като „Неочаквано добра комбинация“. Игри на волята – Палмсбет Арена, Бетано Арена, Сезам турнири на волята итн. На всичко отгоре Евтим Милошев в Здравей, България вчера каза, че имал „вътрешната убеденост“, че София може да осигури толкова много легла, но не каза дали вътрешната му убеденост съвпада с реалността. Мястото ще се избере скоро, стискаме палци на Бургас.