НОВ СТЕМ ЦЕНТЪР БЕШЕ ОТКРИТ В XVI ОУ "СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ" В ПЕРНИК 

Автор: 5 GmediA 15:29, 22 май 2026
Източник: Община Перник
Нов СТЕМ център с четири кабинета по природни науки, математика, изкуства и LEGO Education бе открит в XVI Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“, съобщиха от община Перник.
Гости на откриването бяха зам.-кметът на община Перник Адриан Скримов, който поздрави учениците и преподавателите в училището и им пожела все повече успехи, началникът на отдел „Образование и култура“ в администрацията Миглена Димитрова, областният управител Грета Колева, представители на РУО – Перник, директори на училища от града и региона.
Директорът на училището Елена Лозанова поздрави присъстващите и съобщи, че някогашният кабинет по физика предстои да бъде преоборудван и превърнат също в кабинет по интереси. „Всяко едно дете носи своя заряд, родено е с мисия, а моята грижа като директор на училището и на колегите ми е да им дадем колкото се може повече“, каза още Лозанова.
Помещенията са ремонтирани и облагородени от педагогическия и непедагогическия персонал на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ със средства от Националния план за възстановяване и устойчивост в размер.
 
Може да бъде изображение с мивка, осветление и на закрито
 
Може да бъде изображение с маса, детска играчка и текстово съобщение
 
Може да бъде изображение с учене, детска играчка и текст, който гласи 'МАТЕМАТИКА ATEMAT DUET'
Тагнато в: Община Перник

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 90

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Не
45 гласували / 50%
Да
44 гласували / 48.89%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.11%