ТУРЦИЯ НЕ Е ЖЕЛАНА В ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ

Автор: 5Gmedia , 09:47, 14 март 2019

Официално прекратяване на преговорите за членство в Европейския съюз с Турция, препоръча Европарламентът. Причината: системни нарушения в областта на човешките права и граждански свободи в Турция, липсата на правов ред, липсата на медийна свобода и борба с корупцията, както и концентрацията на огромна власт в ръцете на президента Ердоган.

Евродепутатите приеха снощи, в Страсбург, резолюция, с 370 гласа "за", 109 "против" и 143 "въздържал се". Резолюцията няма законодателна тежест, целта й, обаче, е да послужи призив към Европейският съвет да сложи официален край на преговорите с Турция за еврочленство.

И още от мотивите на евродепутатите: натискът върху гражданското общество в държавата расте и свободата на огромен брой активисти, журналисти и правозащитници е отнета без основателни причини.

Последни новини

Общо гласували: 2

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ДА БЪДЕ ВЪВЕДЕН ТАВАН НА ЦЕНИТЕ НА ОСНОВНИ ХРАНИТЕЛНИ ПРОДУКТИ У НАС?
Да
1 гласували / 50%
Не
1 гласували / 50%
Не мога да преценя
0 гласували / 0%