Започва поетапно да спира отоплението в столицата, съобщават от "Топлофикация София". Първоначално ще бъде прекратено топлоподаването към обществените и бизнес сградите.
При желание от страна на клиентите, отоплението в съответната сграда може да остане включено до посочена от тях дата, но не по - късно от 30 април, като за целта е необходимо да има решение на Общото събрание на етажната собственост.
Домоуправителят или упълномощеното лице следва да подаде в дружеството заявление и да приложи решението.