Дзен притча за обидата
- Ako някой дойде при теб с подарък и ти не го приемеш, чий e подаръкът?
- На този, който го е донесъл- отговорил един от учениците.
- Ами същото важи и за завистта, гнева и обидите- казал учителят. Когато не ги приемеш, продължaват да принадлежaт на този, който ги носи със себе си ...