КАК ШВЕЦИЯ УСПЯ ДА ЗАДЪРЖИ БАРОВЕТЕ СИ ОТВОРЕНИ В УСЛОВИЯТА НА ПАНДЕМИЯ?

Автор: 5 GmediA 15:11, 13 май 2020

По време на пандемията на коронавирус Швеция така и не затегна мерките напълно. Правилата там позволяват на повечето хора да излизат навън, да посещават барове, ресторанти и магазини, стига да се опитват да стоят далеч един от друг.

В страната са регистрирани 26 322 случая и 3225 починали с вируса. Това да основание на много анализатори  Европа, включително някои шведски граждани, да поставят под въпрос подхода на скандинавската страна.

Мерките там са препоръчителни и се разчита на възпитанието и силата на срама, като ограничител на излишните социални контакти.

Баровете в страната работят, но е въведено ограничение- не можеш да си поръчаш сам на бара, а трябва да изчакаш да бъдеш обслужен от сервитьор и можеш да се насладиш на питието си единствено докато си седнал.  Посетителите в заведенията тярбва да ограничават конатктите си само до своята група от приятели и да спазват дистанция от останалите посетители. Разстоянията между масите са поне 2 метра, като на една маса могат да стоят до трима души.

Танцуването е забранено.

Посетителите коментират, че с въведените мерки се чувстват сигурни, въпреки че усещането е нетипично – все едно правиш нещо забранено. Все пак споделят, че им е пирятно да излизат, да се чувстват сред хора, макар и на разстояние.

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 80

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Да
41 гласували / 51.25%
Не
38 гласували / 47.5%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.25%